Majitelia elektromobilov nájdu v nákupnom centre OC Solivaria nový nabíjací Hub.

04.02.2021

Nákupné centrum Solivaria a GreenWay otvoril nový nabíjací Hub.  Možnosť nabiť svoje vozidlo výkonom 150 kW skráti čas nabíjania elektromobilov pre domácich aj pre návštevníkov Prešova.

OC Solivaria poskytuje služby obyvateľom veľkej spádovej oblasti. Rôznorodosť obchodov a služieb tvorí výborné zázemie pre vybavenie každodenných povinností, väčších či menších nákupov.  Strategická poloha OC Solivaria v blízkosti centra mesta, železničnej stanice ako aj priemyselného parku z neho vytvára komunikačný uzol v Prešove.

„Naším cieľom je neustále zvyšovať kvalitu poskytovaných služieb a OC Solivaria rozvíjať tak, aby bolo atraktívne pre čo najväčšie množstvo zákazníkov. To dokazuje aj práve otvorený Hub, ktorý okrem iného prispieva aj k udržaniu čistého a zdravého životného prostredia. Podporu elektromobility vnímame ako dôležitú súčasť rozvoja maloobchodných nehnuteľností.,“ uviedol Petr Vondrášek, zo spoločnosti Lincoln Europe, ktorá zaisťuje asset management OC Solivaria.

Nabíjací HUB sa nachádza na vonkajšom parkovisku, ktoré ponúka takmer 300 parkovacích miest. Šesť nabíjacích staníc, tzv. nabíjací hub, poskytuje výkon až 150 kW. Vodič má možnosť vybrať si z viacerých alternatív podľa parametrov svojho vozidla. Na jednej zo staníc sú k dispozícii konektory CHAdeMO a  High Power CCS a pri ostatných CCS a High Power CCS. Pre pohodlné pomalé nabíjanie je určené samostatné stanovište nabíjacích staníc AC s vlastnými parkovacími miestami. Nabíjacie stanice spĺňajú najvyššie štandardy, ich použitie je intuitívne a bezpečné. V prípade nedostupnosti stanice je k dispozícii nepretržitá technická podpora od spoločnosti GreenWay.

„Budovanie nabíjacích Hubov je najlepší spôsob ako zabezpečiť, že aj v lokalitách kde je veľký dopyt po nabíjaní sa môžu elektromobilisti  spoľahnúť  na dostupnosť voľnej nabíjačky ,“ povedal Peter Badík, spoluzakladateľ GreenWay Infrastructure.

Aké stanice nájdete v OC Solivaria?

Rýchlonabíjacie DC stanice

 • Stanovište 1
  1x CHAdeMO 63 kW
  1x High Power CCS 150 kW
  Type 2 zásuvka, 22 KW

 • Stanovište 2
  1x High Power CCS 150 kW
  1x CCS 100 kW
  Type 2 zásuvka, 22 KW

 • Stanovište 3
  1x High Power CCS 150 kW
  1x CCS 100 kW
  Type 2 zásuvka, 22 KW

 • Stanovište 4
  1x High Power CCS 150 kW
  1x CCS 100 kW
  Type 2 zásuvka, 22 KW

Pomalé nabíjacie AC stanice

Dve stanovištia sú určené pre pomalšie nabíjanie striedavým prúdom s výkonom až do 22 kW, v závislosti od typu elektromobilu. Vhodné pre nabíjania s časom dlhším ako 2 hodiny.

Stanovište ponúka možnosť nabíjať naraz dva elektromobily. Použitie staníc je intuitívne a bezpečné. V prípade nedostupnosti stanice je k dispozícii nepretržitá technická podpora.

 • Stanovište 5,6
  2x 22 kW Typ 2 zásuvka

Aktuálne sú spustené stanice uvedené do prevádzky dve DC stanice. Vo februári 2021 budú spustené aj zvyšné stanovištia.

Dostupnosť siete GreenWay dosahuje viac ako 99% a v tomto parametri sa radí medzi najspoľahlivejšie siete nabíjania v Európe. Najvýhodnejšie ceny nabíjania získate registráciou v našej ieti. Aktuálne ceny na jednotlivých staniciach sú uvedené v aplikácii GreenWay, ktorú si môžete stiahnuť v GooglePlay alebo AppStore. V OC Solivaria sú vítaní všetci vodiči elektromobilov, pretože sieť GreenWay je pripravená pre národný roaming (klienti ZSE Drive) ako aj klientov 16 partnerských sietí zo zahraničia.

Spoločnosť GreenWay buduje nabíjaciu sieť na Slovensku a v Poľsku. V roku 2020 pribudlo do siete 75 nových staníc.

Vstúpte s nami do sveta GreenWay!

Radi by sme Vám posielali špeciálne ponuky, zľavové kupóny a najnovšie informácie o GreenWay prostredníctvom emailu. GreenWay vždy zaobchádza s vašimi osobnými údajmi opatrne a nepredáva ich iným spoločnostiam na marketingové účely. Dajte nám prosím vedieť, ak chcete, aby sme Vás kontaktovali alebo nie, výberom tejto možnosti.

Prihlasiť sa na odber najnovších informácií
x