Klienti GreenWay môžu nabíjať elektromobility v sieti Ionity

29.05.2023

Zákazníci spoločnosti GreenWay môžu využívať nabíjacie stanice IONITY v celej Európe vďaka dohode o roamingovej spolupráci medzi týmito významnými európskymi hráčmi v segmente verejného nabíjania elektromobilov. Vďaka tomuto partnerstvu si vodiči s predplatenými službami GreenWay Energia Plus alebo Max budú môcť nabiť auto na staniciach IONITY za rovnaké sadzby ako v domácej sieti.

Vďaka zaradeniu IONITY medzi roamingových partnerov umožnil GreenWay svojim klientom nabíjanie na viac ako 2 200 nabíjacích staniciach po celej Európe. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke jedna nabíjacia stanica IONITY v blízkosti diaľnice D1 v lokalite Senec, Horný Dvor (pri čerpacej stanici Shell). Ďalšia je vo výstavbe pri diaľnici D1 neďaleko Dubnice nad Váhom. V Poľsku je v prevádzke už 10 podobných lokalít.

Registrovaný užívateľ mesačných programov GreenWay Energia Plus alebo Energia Max, ktorý nabíja auto na roamingovej stanici partnera (na Slovensku alebo aj v zahraničí), zaplatí za nabíjanie rovnakú sumu, ako by svoj elektromobil nabíjal na staniciach GreenWay. Podmienkou je aktivácia mesačného programu, ktorú je možné jednoducho a rýchlo „vyklikať“ v mobilnej aplikácii. Nabíjanie môže začať okamžite po online registrácii a aktivovaní programu (spravidla do 5 minút). Klienti, ktorí nabíjajú v sieti GreenWay bez predplateného balíka (zaregistrovaní v rámci plánu Energia Standard), zaplatia za nabíjanie v roamingu sumu v súlade s cenníkom GreenWay pre konkrétnu stanicu (informáciu o cene nájdu napríklad v mobilnej aplikácii).

„Tešíme sa z úspechu, ktorý sme dosiahli pri snahe rozvíjať užívateľsky prívetivú a ľahko použiteľnú nabíjaciu infraštruktúru. Náš nový roamingový partner IONITY je jedným z najväčších poskytovateľov nabíjacích služieb v Európe so super rýchlymi nabíjacími stanicami umiestnenými na mnohých dostupných miestach,“ hovorí Peter Badík spoluzakladateľ a CEO GreenWay. „Čím viac bude takejto vzorovej spolupráce medzi prevádzkovateľmi verejných nabíjacích sietí, tým pohodlnejšie bude cestovanie elektromobilom po celej Európe.“

„Vychádzame z toho, že okrem dostatočne vyvinutej nabíjacej infraštruktúry je práve roaming kľúčovým faktorom, ktorý prispieva k pohodlnému cestovaniu elektromobilom v zahraničí,“ hovorí Rafał Czyżewski, predseda predstavenstva GreenWay Polska. „Vďaka roamingu sa vodič nemusí registrovať u lokálnych poskytovateľov nabíjacích služieb, inštalovať ďalšie mobilné aplikácie a zbierať kartičky v peňaženke. „Klienti GreenWay majú okrem nabíjacích staníc v našej sieti k dispozícii aj niekoľko tisíc nabíjacích staníc po celej Európe, ktoré sú dostupné prostredníctvom našej aplikácie.“

„Sme radi, že môžeme spolupracovať s Greenway, aby sme zabezpečili jednoduchší prístup k vysokovýkonnému dobíjaniu v Poľsku, na Slovensku a v ďalších 22 európskych krajinách v rámci dobíjacej siete IONITY,“ povedal Peter Sevce, country manažér pre IONITY v strednej a východnej Európe.

V súčasnosti má GreenWay 16 roamingových partnerov a nabíjacie služby vďaka tomu ponúka na 35 000 miestach po celej Európe. Medzi partnermi sú napríklad Shell Recharge Solutions, E.ON Drive, Enel X Way Italia, Iberdrola, SMATRICS a Last Mile Solutions. Spoločnosť sa neustále usiluje o rozšírenie tohto zoznamu. Najnovší roamingový partner GreenWay IONITY už v Európe prevádzkuje 2254 rýchlonabíjacích staníc. Zoznam a lokality všetkých nabíjacích staníc (vrátane tých roamingových) sú dostupné na mape v mobilnej aplikácii GreenWay Slovensko, ktorú nájdete v obchodoch App Store a Google Play. Po zvolení filtra „Zobraziť roamingové stanice" sú tieto ďalej označované písmenom „R".

Vstúpte s nami do sveta GreenWay!

Radi by sme Vám posielali špeciálne ponuky, zľavové kupóny a najnovšie informácie o GreenWay prostredníctvom emailu. GreenWay vždy zaobchádza s vašimi osobnými údajmi opatrne a nepredáva ich iným spoločnostiam na marketingové účely. Dajte nám prosím vedieť, ak chcete, aby sme Vás kontaktovali alebo nie, výberom tejto možnosti.

Prihlasiť sa na odber najnovších informácií
x