GreenWay Infrastructure s.r.o., Šustekova 49, 851 04 Bratislava
x

V roku 2014 spoločnosť GreenWay slávnostne otvorila prvú sieť rýchlonabíjacích staníc na Slovensku.  Spoločnosť Nissan dodala pri tejto príležitosti jednu z prvých elektrických flotíl. 

Pozrime sa na originálnu tlačovú správu publikovanú v máji 2014.

Sieť rýchlonabíjacích staníc GreenWay

Bratislava – Košice budú od zajtrajšieho dňa prepojené nabíjacími stanicami pre elektromobily.  

Spoločnosť GreenWay sprevádzkovala sieť 15 rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily na trase Bratislava – Košice, čím efektívne prepojila metropolu západného a východného Slovenska a umožnila tak používanie ekologickej dopravy pomocou elektromobilov na celom území Slovenska bez obmedzenia.  

Rýchlonabíjacie stanice spoločnosti GreenWay sú schopné elektrické auto nabiť za približne 20 minút, čo v porovnaní s jednoduchšími variantmi nabíjania prináša významnú časovú úsporu a komfort pre užívateľov elektrických vozidiel.  

Počas slávnostného otvorenia siete rýchlonabíjacích staníc dňa 14.5.2014 spoločnosť zároveň dodáva 10 elektromobilov Nissan Leaf klientovi na východnom Slovensku, čím inauguruje celú infraštruktúru do každodennej prevádzky. Jednou z výhod používania elektrického automobilu sú štvornásobne nižšie prevádzkové náklady ako pri jazdení na naftu. Uvedená cesta z Bratislavy do Košíc tak bude stáť menej ako 10 EUR na automobil. 

Spoločnosť GreenWay pri tejto príležitosti uvádza akciu, ktorá umožní každému vlastníkovi elektrického automobilu prihláseného v SR, bezplatné nabíjanie na ich infraštruktúre počas celej doby vlastníctva a využívania elektromobilu. Podmienkou je, aby si vlastník do konca augusta 2014 zaregistroval svoj elektromobil prostredníctvom stánky www.plug-in.sk. Pre ostatných spoločnosť GreenWay už v blízkej budúcnosti uvedie ponuku programov, vďaka ktorým bude možné jednoducho získať prístup k celej infraštruktúre. 

_ _ _ 

GreenWay je spoločensky zodpovednou firmou, ktorá sa riadi myšlienkou, že aj ekologické podnikanie môže byť ekonomicky výhodné. 
GreenWay vyvíja, buduje a prevádzkuje infraštruktúru pre nabíjanie elektromobilov alebo výmenu batérií. Ponúkame prenájom elektromobilov a v rámci služby zabezpečujeme kompletný servis elektromobilov našim zákazníkom. Spoločnosť vytvorila vlastný informačný systém, ktorý vytvára priestor na jednoduché využívanie elektromobilov. Robí  tak všetko preto, aby svojím klientom umožnila prejsť čo najviac kilometrov. 
_ _ _