GreenWay Infrastructure s.r.o., Šustekova 49, 851 04 Bratislava
x

Zákazníci siete budú môcť nabíjať vozidlá zadarmo počas prvého mesiaca prevádzky nabíjacích staníc. Tie pribudnú najmä pri obchodných centrách.

Greenway otvára päť nových rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily na Slovensku

Foto: GreenWay

Spoločnosť GreenWay otvára päť nových rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily.Tri z nich sa nachádzajú na parkoviskách nákupných centier TESCO (Malacky, Púchov a Žilina) vďaka partnerstvu na podporu elektrickej mobility s obchodným reťazcom.

Nové nabíjacie stanice poskytujú viac možností nabíjania pre vodičov elektrických vozidiel a majú propagovať a popularizovať elektrickú mobilitu na celom Slovensku. Zároveň si všetci registrovaní užívatelia v sieti GreenWay budú môcť na nových nabíjacích staniciach vychutnať nabíjanie zdarma počas prvého mesiaca prevádzky nabíjacích staníc.

Rýchlonabíjacia stanica na frekventovanej trase

Pred týmito novými inštaláciami bola verejná rýchlonabíjacia stanica medzi Brnom a Bratislavou iba na diaľničnom odpočívadle D2 Sekule v smere do Brna (76 km od Brna a 64 km od Bratislavy), čo bola jediná  možnosť pre nabíjanie EV na tejto veľmi populárnej trase. Pričom na rovnakom úseku medzi západnou časťou Bratislavy a českými hranicami je 8 čerpacích staníc.

„Obava z nedostatočného dojazdu patrí medzi tri najfrekventovanejšie dôvody, ktoré uvádzajú potencionálni vodiči elektromobilov. Pri výstavbe nových nabíjacích staníc sme sa sústredili na tento fakt, a dali sme si za cieľ poskytnúť viac možností nabíjania na viacerých miestach popri dôležitých cestných trasách,” uvádza spoločnosť GreenWay vo vyhlásení.

Pridaním novej nabíjacej stanice v Kútoch bude teraz prístup z diaľnice k rýchlemu nabíjaniu v oboch smeroch z diaľnice jednoduchý, či už sa pôjde na sever do Brna alebo z ČR do Bratislavy. Zároveň sa tak zvýšila možnosť nabitia v tomto úseku cesty, nakoľko obe stanice sú od seba vzdialené len necelé 4 km.

https://www.energie-portal.sk/Dokument/greenway-otvara-pat-novych-rychlonabijacich-stanic-pre-elektromobily-na-slovensku-104354.aspx