GreenWay Infrastructure s.r.o., Šustekova 49, 851 04 Bratislava
x

Nie, konektor sa automaticky neodpojí. Najskôr je potrebné nabíjanie ukončiť použitím nabíjacej karty, alebo použitím Driver Zone. Až po takomto ukončení nabíjania je bezpečné odpojiť nabíjací konektor od auta. Našťastie nemôže nastať situácia, že by ste nabíjanie vypli príliš neskoro – baterka sa nemôže preťažiť, nakoľko tu je ovládací systém batérie, ktorý na nabíjanie dozerá. Každopádne, ak necháte vozidlo nabíjať príliš dlho, môžete sa Vám to prejaviť na faktúre.

Ďalšie otázky z tejto témy

Aké konektory sa používajú na GreenWay staniciach?

Všetky naše rýchlonabíjacie stanice sú vybavené dvomi DC konektormi: CHAdeMO, CCS (Combo) a jedným konektorom pre AC nabíjanie Type 2. Naši partneri na Slovensku sú zväčša vybavený AC konektorom Type 2. Rovnako pri partnerských staniciach býva zväčša potrebné mať vlastný nabíjací kábel. Partnerské stanice sú na mape v  Driver Zone zobrazení ikonkou „P“, kde si po kliknutí na nabíjaciu stanicu viete vždy zobraziť podrobnejšie informácie.

Aký je nabíjací výkon na GreenWay staniciach?

Na väčšine našich staníc je maximálna rýchlosť 44kW/50kW, pri DC konektoroch (CHAdeMO, CCS). Pri AC nabíjaní (Type 2 konektor) nájdete stanice, ktoré majú výkon 22kW alebo 43kW. Stanice našich partnerov na Slovensku mávajú výkon 22kW.

Čo ovplyvňuje maximálny výkon našich nabíjacích staníc?

Maximálny výkon nabíjacích staníc závisí od viacerých faktorov ako: technické obmedzenia samotného vozidla, technické obmedzenia lokality, stav nabitia batérie (čím je batéria viac nabitá, tým je nabíjací výkon menší), teplota okolia (v prípade mínusových teplôt je nabíjací výkon nižší), prípadne nabíjanie viacerých vozidiel na jednej nabíjacej stanici (nie všetky nabíjacie stanice dokážu nabíjať viacero áut plnou rýchlosťou).

Čo mám robiť ak môj konektor nie je kompatibilný so žiadnym káblom na nabíjacej stanici?

V takomto prípade môžete použiť špeciálny adaptér. Adaptéry sa však na našich nabíjacích staniciach nenachádzajú. V takom prípade je potrebné priniesť si Váš vlastný adaptér. Pri nabíjaní na naších nabíjacích staniciach je dovolené používať iba oficiálne adaptéry. Každopádne, v prípade akýchkoľvek otázok, neváhajte nás kontaktovať na tč. +421 233 056 236 alebo nám napíšte na e-mailovú adresu [email protected]

Ako dlho trvá nabíjanie na nabíjacích staniciach GreenWay?

Zväčša nabitie na 80% kapacity batérie vozidla ako je Nissan Leaf DC s výkonom do 50kW trvá 30 minút. Každopádne, v skutočnosti rýchlosť nabíjania závisí od mnohých premenných a preto je ťažké presne určiť čas potrebný na úplné nabitie. Tieto podmienky zahŕňajú zvolený typ nabíjania (DC či AC nabíjanie), kapacitu batérie, úroveň nabitia, teplotu okolia a prípadne, či sa zároveň nabíjajú na tej istej nabíjacej stanici iné vozidlá (nie všetky nabíjacie stanice dokážu nabíjať viacero áut plnou rýchlosťou).

Prečo nabíjací výkon klesá počas môjho nabíjania?

Nabíjací výkon klesá čím je batéria viac nabitá. Keď je batéria nabitá na viac ako 80%, pokles výkonu nabíjania je veľmi rýchly (z dôvodu ochránenia batérie). Nabíjací výkon môže klesnúť, ak sa na nabíjacej stanici nabíja ďalšie vozidlo súčasne (nie všetky nabíjacie stanice dokážu nabíjať viacero áut plnou rýchlosťou).

Môžem sledovať priebeh nabíjania?

Áno. Informácie ohľadom času nabíjania a nabitej energie sa zobrazujú na obrazovke nabíjacej stanice. Ak nabíjanie začnete vzdialene prostredníctvom Driver Zone, môžete tu sledovať aj priebeh nabíjania.

Môžem nabíjať svoj automobil pri daždi/snehu, počas búrky?

Áno, nabíjanie je možné aj počas nepriaznivého počasia, nakoľko naše nabíjacie stanice sú vybavené ochranou voči nepriaznivým vplyvom počasia.

Ovplyvňuje vonkajšia teplota rýchlosť a výkon nabíjania?

Áno, čím je nižšia teplota, tým pomalšie nabíjanie prebieha.