GreenWay Infrastructure s.r.o., Šustekova 49, 851 04 Bratislava
x

V takomto prípade môžete použiť špeciálny adaptér. Adaptéry sa však na našich nabíjacích staniciach nenachádzajú. V takom prípade je potrebné priniesť si Váš vlastný adaptér. Pri nabíjaní na naších nabíjacích staniciach je dovolené používať iba oficiálne adaptéry. Každopádne, v prípade akýchkoľvek otázok, neváhajte nás kontaktovať na tč. +421 233 056 236 alebo nám napíšte na e-mailovú adresu [email protected]

Ďalšie otázky z tejto témy

Aké konektory sa používajú na GreenWay staniciach?

Všetky naše rýchlonabíjacie stanice sú vybavené dvomi DC konektormi (CHAdeMO a CCS2) a jedným konektorom pre AC nabíjanie (Type 2). Na ultrarýchlych nabíjacích staniciach je možné nabíjať s výkonom až 150kW na CCS2 konektore. Naši partneri na Slovensku sú zväčša vybavení AC konektorom Type 2. Pri partnerských staniciach býva potrebné mať vlastný nabíjací kábel. Partnerské stanice sú na mape v mobilnej a webovej aplikácii zobrazené ikonkou „P“. Po kliknutí na nabíjaciu stanicu sa zobrazia podrobnejšie informácie.

Aký je nabíjací výkon na GreenWay staniciach?

Na väčšine našich staníc s DC konektormi (CHAdeMO, CCS2) je maximálny výkon 50kW. Ultrarýchle nabíjacie stanice umožňujú nabíjanie až 150kW na CCS2. Pri AC nabíjaní (Type 2 konektor) majú stanice výkon do 22kW. Stanice našich partnerov na Slovensku mávajú zväčša výkon 22kW.

Čo ovplyvňuje maximálny výkon našich nabíjacích staníc?

Maximálny výkon nabíjacích staníc závisí od viacerých faktorov ako: technické obmedzenia samotného vozidla, technické obmedzenia lokality, stav nabitia batérie (čím je batéria viac nabitá, tým je nabíjací výkon menší), teplota okolia (v prípade mínusových teplôt je nabíjací výkon nižší), prípadne nabíjanie viacerých vozidiel na jednej nabíjacej stanici (nie všetky nabíjacie stanice dokážu nabíjať viacero áut plnou rýchlosťou).

Ako dlho trvá nabíjanie na nabíjacích staniciach GreenWay?

Zväčša nabitie na 80% kapacity batérie vozidla ako je Nissan Leaf DC s výkonom do 50kW trvá 30 minút. Každopádne, v skutočnosti rýchlosť nabíjania závisí od mnohých premenných a preto je ťažké presne určiť čas potrebný na úplné nabitie. Tieto podmienky zahŕňajú zvolený typ nabíjania (DC či AC nabíjanie), kapacitu batérie, úroveň nabitia, teplotu okolia a prípadne, či sa zároveň nabíjajú na tej istej nabíjacej stanici iné vozidlá (nie všetky nabíjacie stanice dokážu nabíjať viacero áut plnou rýchlosťou).

Prečo nabíjací výkon klesá počas môjho nabíjania?

Nabíjací výkon klesá čím je batéria viac nabitá. Keď je batéria nabitá na viac ako 80%, pokles výkonu nabíjania je veľmi rýchly (z dôvodu ochránenia batérie). Nabíjací výkon môže klesnúť, ak sa na nabíjacej stanici nabíja ďalšie vozidlo súčasne (nie všetky nabíjacie stanice dokážu nabíjať viacero áut plnou rýchlosťou).

Ako môžem sledovať priebeh nabíjania?

Informácie o čase nabíjania a nabitej energii sa zobrazujú na obrazovke nabíjacej stanice. Ak nabíjanie začnete prostredníctvom mobilnej alebo webovej aplikácie, môžete tu sledovať aj priebeh nabíjania.

Odpojí sa konektor automaticky, po nabití auta?

Nie, konektor sa automaticky neodpojí. Najskôr je potrebné nabíjanie ukončiť použitím nabíjacej karty/kľúčenky alebo v mobilnej/webovej aplikácii a následne je bezpečné z auta odpojiť nabíjací konektor. Nabíjanie sa našťastie nedá vypnúť príliš neskoro – baterka sa vďaka ovládaciemu systému batérie, ktorý dozerá na nabíjanie, nemôže preťažiť. Ak však necháte vozidlo pripojené príliš dlho, môže sa Vám to prejaviť na faktúre.

Môžem nabíjať svoj automobil pri daždi/snehu, počas búrky?

Áno, nabíjanie je možné aj počas nepriaznivého počasia, nakoľko naše nabíjacie stanice sú vybavené ochranou voči nepriaznivým vplyvom počasia.

Ovplyvňuje vonkajšia teplota rýchlosť a výkon nabíjania?

Áno, čím je nižšia teplota, tým pomalšie nabíjanie prebieha.