GreenWay Infrastructure s.r.o., Šustekova 49, 851 04 Bratislava
x

GreenWay predstavuje sieť verejne dostupných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá na Slovensku a v Poľsku. Do našej siete sa môžete zaregistrovať a využívať jej výhody, či už ako majiteľ elektrického vozidla alebo ako partner s vlastnou nabíjacou stanicou.

Ďalšie otázky z tejto témy

Ako môžem začať nabíjať na staniciach GreenWay?

Pre využívanie našich nabíjacích služieb je najvýhodnejšie sa zaregistrovať. Pri registrácii uvediete Vaše fakturačné údaje, adresu pre doručenie nabíjacej karty alebo kľúčenky, e-mailovú adresu, telefónne číslo a platobnú kartu. E-mailovú adresu a telefónne číslo potvrdíte pri registrácii. Uvedenie platobnej karty Vám zjednoduší mesačnú fakturáciu, nakoľko suma faktúry bude každý mesiac automaticky stiahnutá z Vašej platobnej karty. Následne, ak ste si vybrali, obdržíte poštou Vašu RFID nabíjaciu kartu/kľúčenku. Nabíjať však môžete ihneď po registrácii, prostredníctvom mobilnej alebo webovej aplikácie. Pre nabíjanie bez registrácie môžete využiť možnosť jednorazového nabíjania.

Ako začať a ukončiť nabíjanie?

Nabíjanie môžete spustiť a zastaviť viacerými spôsobmi:
  1. Môžete použiť Vašu nabíjaciu GreenWay kartu/kľúčenku a následne postupovať podľa inštrukcií na nabíjačke. Kartou/kľúčenkou nabíjanie ukončíte tak, že ju priložíte k panelu nabíjačky a zvolíte možnosť „Zastaviť nabíjanie“. Následne môžete odpojiť konektor od Vášho auta.
  2. Môžete si stiahnuť našu mobilnú aplikáciu alebo využiť webovú aplikáciu (Driver Zone), prihlásiť sa, vyhľadať lokalitu, na ktorej sa nachádzate, zvoliť konektor, kliknúť na „Nabíjať“/“Spustiť nabíjanie“ a následne pripojiť konektor k Vášmu vozidlu. Nabíjanie ukončíte kliknutím na možnosť „Zastaviť nabíjanie“ v okne s informáciami o Vašom nabíjaní. Následne môžete odpojiť konektor z Vášho auta.
  3. Môžete využiť možnosť jednorazového nabíjania - stačí vyplniť Vaše základné údaje (meno, dátum narodenia, e-mail, heslo, platobnú kartu) a môžete začať nabíjanie prostredníctvom mobilnej alebo webovej aplikácie(nevýhodou však je vyššia cena

Ako môžem rýchlo ukončiť nabíjanie v prípade núdze?

V núdzových situáciách môžete okamžite ukončiť nabíjanie stlačením červeného núdzového tlačidla „Emergency button“ pod displejom nabíjačky. Núdzové tlačidlo je možné používať iba v prípade núdze a nie je primárne určené na zastavenie nabíjania. Ak niekedy použijete núdzové tlačidlo, prosím, ihneď nás kontaktujte.

Kde môžem nájsť aktuálne informácie o stave nabíjacích staníc?

Aktuálnu dostupnosť nabíjacích staníc môžete sledovať v našej mobilnej alebo webovej aplikácii.

Sú nabíjacie stanice dostupné non-stop?

Väčšina nabíjacích staníc je umiestnená tak, aby boli dostupné 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Detailné informácie o dostupnosti jednotlivých staníc, resp. jednotlivých konektorov, si môžete pozrieť v našej mobilnej alebo webovej aplikácii.  Stanice, ktoré sú práve „mimo pracovného času“ sa zobrazujú žltou farbou.

Je parkovanie pri nabíjacích staniciach zadarmo?

Pri väčšine áno. Stanice sú zväčša umiestnené na verejných, nespoplatnených lokalitách. V prípade, že je parkovanie platené, informáciu o tom môžete nájsť pri konkrétnej stanici v našej mobilnej alebo webovej aplikácii (Driver zone).