GreenWay Infrastructure s.r.o., Šustekova 49, 851 04 Bratislava
x

Nákupné centrá sú ideálnym miestom pre poskytovanie viacerých možností nabíjania elektrických vozidiel, keďže ponúkajú svojim zákazníkom množstvo rôznorodých aktivít a mnohé ich prevádzky môžu benefitovať z poskytovania doplnkových služieb nabíjania. Niektorí zákazníci sa v nákupnom centre zdržia hodiny a uprednostnia pomalšie AC nabíjanie, iní zákazníci strávia v nákupnom centre kratší čas, a preto ocenia rýchlejšie DC nabíjanie. Nákupné centrá poskytujú nabíjaciu infraštruktúru, aby prilákali a podporili týchto zákazníkov, ktorí patria spravidla k solventnej klientele a môžu výrazne zvýšiť obrat v prevádzkach centra počas nabíjania svojho vozidla. Poskytovanie možnosti nabíjania vozidiel je výhodné pre všetkých, pre nákupné centrum a jeho zákazníkov, ako aj pre jednotlivé prevádzky centra.

V Polus City Center, obľúbenom nákupnom centre v blízkosti centra Bratislavy, sa rozhodli inštalovať nabíjačku elektrických vozidiel, aby prilákali viac zákazníkov, ekologicky orientovaných, solventných zákazníkov. Naša spoločnosť nainštalovala v nákupnom centre rýchlonabíjaciu DC stanicu od francúzskeho výrobcu DBT. Táto nabíjacia stanica má tri konektory a poskytuje výkon až do 50 kW, a tým predstavuje ideálne riešenie nabíjania do 30 minút, počas ktorých sa vozidlo nabije z 0 na 80%.

Tieto nabíjačky sú medzi vodičmi veľmi populárne, nakoľko umožňujú plné nabitie vozidla aj počas kratšej návštevy nákupného centra. Aj táto skutočnosť je dôvodom, pre ktorý naša spoločnosť nainštalovala DC rýchlonabíjačky už v 12 nákupných centrách v deviatich slovenských mestách.
Nabíjačka v Polus City Centre je v prevádzke už vyše dvoch rokov a patrí k najvyužívanejším nabíjačkám na Slovensku.

Majitelia nákupného centra Polus boli tak spokojní s inštaláciou a zvýšenou návštevnosťou nákupného centra, že nechali namaľovať celú stenu za nabíjacou stanicou, aby zvýšili jej viditeľnosť a atraktivitu.

„Rozhodnutie umiestniť do nášho obchodného centra nabíjaciu stanicu pre elektrické vozidlá prišlo úplne prirodzene v súlade s našou snahou ísť s dobou, poskytovať inovatívne služby a uspokojovať aktuálne potreby našich klientov. Chceme byť súčasťou rozvoja ekologickej dopravy a keďže nám aj našim klientom záleží na životnom prostredí, chceli sme podporiť rozvoj elektromobility v našom meste aj týmto spôsobom. Počet vlastníkov elektrických vozidiel stále stúpa a my to vidíme aj na využití našej nabíjacej stanice, ktorú počas dvoch rokov jej fungovania využíva stále viac a viac ľudí. Vlastníci elektromobilov patria do skupiny našich najhodnotnejších zákazníkov a my vidíme, že aj vďaka možnosti nabiť svoj elektromobil počas nákupov v našom centre sa k nám radi vracajú. Sme veľmi radi, že sme využili práve služby spoločnosti GreenWay, v ktorej sme našli skúseného a spoľahlivého partnera s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti nabíjania.“

Radoslav Kunco, Energy manager, Polus City Center