GreenWay Infrastructure s.r.o., Šustekova 49, 851 04 Bratislava
x

Nabíjanie elektrických vozidiel prebieha v najväčšej miere, odhadom až 97%, doma alebo v práci. S nárastom využívania elektrických vozidiel budú majitelia a správcovia nehnuteľností čím ďalej, tým viac nútení poskytovať možnosť nabíjania elektromobilov vo svojich budovách, aby uspokojili potreby nájomníkov a zvýšili atraktivitu svojich nehnuteľností. Bez ohľadu na to, či sa jedná o bytový dom, komerčnú kancelársku budovu alebo iný typ budovy, ľudia, ktorí v nej bývajú alebo pracujú, budú očakávať možnosť nabiť svoje vozidlá počas pracovného dňa. Takáto legislatívna požiadavka je už platná v Londýne a EÚ zvažuje prijatie zákonnej normy, nariaďujúcej zabezpečiť nabíjacie miesta pre elektrické vozidlá vo všetkých novopostavených budovách. Je oveľa lacnejšie inštalovať potrebnú kabeláž a infraštruktúru počas výstavby ako montovať potrebné vybavenie dodatočne. Zároveň ide o skvelé PR. Nezaostávajte. Radi vám pomôžeme.

Komerční banka je moderná spoločnosť, sídliaca v Bratislave v moderných, pôsobivých kancelárskych priestoroch. Manažéri banky so záujmom sledovali nárast elektromobility v našom regióne a vo svete a zhodnotili jej potenciál. Rozhodli sa nielen zakúpiť vlastné elektrické auto pre interné potreby banky, ale pripraviť tiež podmienky pre svojich klientov, zamestnancov a návštevníkov, ktorí by v budúcnosti prichádzali do banky na elektrickom vozidle. Spravili múdre rozhodnutie pripraviť sa už teraz na budúcnosť a kontaktovali našu spoločnosť, aby sme im pomohli s inštaláciou nabíjačky.

Na začiatku našej spolupráce sme spoločne prediskutovali potreby banky a očakávania ohľadom využívania nabíjačky. Následne, v septembri 2016, sme v garážových priestoroch banky nainštalovali nabíjacie zariadenie Keba wallbox. Toto zariadenie je ideálnym riešením pre nabíjanie trvajúce dlhšie ako jednu hodinu, keďže táto nabíjačka dokáže nabiť batériu vozidla na 100% v časovom intervale dvoch až šiestich hodín.

„Nabíjaciu stanicu sme inštalovali súčasne so zakúpením elektromobilu a nabíjanie na vlastnom zariadení pre banku a užívateľov predstavuje finančný aj časový komfort. V rámci KBSK sa elektromobil teší veľkej obľube a jazdenie, najmä v rámci mesta, je hodnotené pozitívne. Spolupráca s GreenWay bola doteraz veľmi dobrá.“ Eva Pekaríková, Facility and Security Management, Komercní banka