GreenWay Infrastructure s.r.o., Šustekova 49, 851 04 Bratislava
x

Bratislava, 4. Júla 2017 – Spoločnosti Hrvatski Telekom d.d. (HT) a Greenway Infrastructure oznámili svoju spoluprácu v rámci letnej kampane, vďaka ktorej budú môcť slovenskí klienti spoločnosti Greenway nabíjať svoje elektromobily na nabíjacích staniciach chorvátskeho Telekomu počas leta úplne zdarma. Táto akcia platí aj pre klientov firmy Hrvatski Telekom, ktorí zase budú môcť využívať nabíjanie na Greenway staniciach na Slovensku. Spoločnosť Greenway Infrastructure, ktorá prevádzkuje najväčšiu sieť nabíjacích staníc pre elektromobily na Slovensku tak umožní svojim klientom cestovať do ich obľúbenej letnej destinácie bez emisií a zároveň ušetriť poplatky spojené s nabíjaním svojho elektromobilu v celom Chorvátsku. Táto spolupráca má nielen zvýhodniť letné cestovanie pre klientov oboch spoločností, ale aj ukázať, že elektromobilita predstavuje dostupný a výhodný spôsob dopravy po strednej Európe, ktorý nie je obmedzený hranicami medzi jednotlivými štátmi.

Táto letná kampaň trvá od Júla 2017 do konca Septembra 2017 a je určená pre všetkých registrovaných používateľov spoločnosti Greenway Infrastructre so slovenskou fakturačnou adresou, ktorí budú môcť nabíjať zdarma na všetkých nabíjacích staniciach prevádzkovaných spoločnosťou Hrvatski Telekom v Chorvátsku. Hrvatski Telekom v Chorvátsku prevádzkuje sieť 135 nabíjacích staníc rozmiestnených veľmi výhodne po celom pobreží Chorvátska, ktorá umožňuje vodičom elektrických vozidiel pohodlnú a plynulú jazdu do všetkých obľúbených dovolenkových destinácii v tejto krajine. Chorvátski klienti spoločnosti Hrvatski Telekom zase budú môcť v tomto období zdarma využívať nabíjacie služby spoločnosti Greenway na všetkých nimi prevádzkovaných nabíjacích staniciach na Slovensku.

> “Z tejto spolupráce a nášho partnerstva s Hrvatski Telekom sa veľmi tešíme. Neustále sa snažíme vychádzať našim klientom v ústrety a rozširovať škálu benefitov, ktoré im jazda na elektromobile ponúka. Naše roamingové partnerstvá umožňujú vodičom elektrických vozidiel pohodlné nabíjanie v krajinách EU bez zbytočných komplikácii a nových registrácii. Vieme, že Chorvátsko je obľúbená dovolenková destinácia pre väčšinu Slovákov a touto cestou umožníme našim klientom cestovať tam ešte výhodnejšie a pohodlnejšie“, povedal Rastislav Lauko, CEO spoločnosti Greenway. „Na letnej dovolenke na elektrickom vozidle tak ušetria nie len životné prostredie, ale aj všetky náklady spojené s nabíjaním v Chorvátsku“, dodal.

> “Sme veľmi radi, že vďaka našej spolupráci a roamingovému partnerstvu s Greenway Infrastructure umožníme roamingovým používateľom zo Slovenska užiť si leto Chorvátsku počas nastávajúcich letných prázdnin. Takisto veríme, že tým ešte viac posilníme komunitu elektromobilistov a podporíme tento čistý a zdravý spôsob dopravy v Európe“, povedal projektový líder spoločnsti Hrvatski Telekom, Dino Novosel.

O T-Hrvatski Telekom
Hrvatski Telekom je vedúci poskytovateľ telekomunikačných služieb v Chorvátsku. Prevádzkuje 1 milión pevných liniek, 2.2 milióna mobilných telefónov a 603 000 širokopásmových pripojení pre firemných aj bytových zákazníkov. Vďaka jasnej vízii o benefitoch, ktoré ľuďom prinášajú technológie a spolupráci s viacerými partnermi sú takisto vedúcim poskytovateľom riešení pre inteligentné mestá v Chorvátsku.

O Greenway Infrastructure
Greenway Infrastructure je prevádzkovateľ najväčšej siete nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá na Slovensku. V súčasnosti prevádzkuje sieť 20 rýchlonabíjacích staníc na Slovensku, ktorú do konca roka 2018 plánuje rozšíriť na 30. Zároveň buduje prvú komplexnú, celoštátnu, verejne dostupnú sieť pre elektrické vozidlá v Poľsku.